Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

11 Aralık 2011 Pazar

Sağlık Çalışanlarının Sorunları Sağlık Bakanı Yard. Agah Kafkas'a İletildi

Sağlık Söz Sen Genel Başkanı Ali BASTEM ve Genel Merkez yönetimi Sağlık Bakan Yardımcısı Ağah KAFKAS ı makamında ziyaret etti. 

     Ziyarette  sağlık çalışanlarına yönelik son zamanlarda artan şiddet , Sağlık Bakanlığında çalışan 4/C li personellerin de 4/B kadrosuna alınması,günden güne eriyen maaşlar, döner sermaye dağılımındaki adaletsizlik ,dönersermayelerin maaşla ödenip emekliliğe yansıtılması,112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışlılarının giyim kuşam ve yemek ihtiyacı,Hastanelerde Tıbbi Sekreter yerine sertifikalı taşeron elemanı çalıştırılması gibi sorunları ve yeni teşkilat yasası hakkındaki görüş ve düşünceler  ilettidi. 

      Sayın BASTEM Sağlık  teşkilatı için yapılan tüm çalışmalarda sağlık çalışanlarının ihtiyaçları ve sıkıntıları doğrultusunda değil sadece hekimlerin çalışma koşullarını iyileştirmesi yönünde çalışmalar olduğunu ve yapılacak tüm iyileştirmelerde sağlık çalışanlarının tamamının  göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

     Gayet sıcak ve ılımlı bir havada geçen görüşme sonucunda sayın Kafkas konu hakkında gerekli çalışmaların yapılacağı sağlık çalışanlarının sıkıntılarının giderilmesi için Bakanlık olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğini söyledi.  
.
Sağlık Söz Sen Basın Yayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder