Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

23 Aralık 2011 Cuma

Sağlıkcının Döner Sermayesi Emekliliğe Yansımıyor Ama Milletvekili Emekliliğine Bi Gecede Zam


Sağlık çalışanlarının döner sermaye ödemelerinin sabit miktarlarını (380-430 TL) bile emekliliğine sayamayan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz bir gece yarısı milletvekillerinin emekli maaşına %100 zam yaptı!
Sağlık Çalışanlarının Sözü Sendikası olarak sormak istiyoruz:  
Sağlıkcıların döner sermayelerinin sabit miktarları dahi emekliliğe yansıtılmıyorken milletvekillerimizin emekli maaşına %100 zam yapılması aktüeryal dengeyi bozmuyor mu?

Ülkemiz genelinde devlet memuru maaşlarının emekliliğe yansıyanı 2000 tl den aşağı düşmezken  bir hemşire 1018-1200 tl arasında yansımaktadır. 

Değerli meslektaşlarımız; Sözün bittiği yerdeyiz ve şimdi biraz düşünme zamanı! Duyarlı olalım kendimiz için geleceğimiz için hep birlikte bişeyler yapalım. Artık döner sermaye ödemelerilerinin kesinlikle emekliliğe yansıtılması için mücadele etmeliyiz! Sizleri sağlıkta bir uyanışın göstergesi olan sendikamız Sağlık SÖZ-SEN'le "DÖNERLER EMEKLİLİĞE" kampanyamızla mücadelemize  davet ediyoruz...


Biliyorsunuz;  HAK VERİLMEZ ALINIR! PEKİ BİZDEKİ BU SESSİZLİK NEDEN?


Sağlık Söz Sen, Kazananların Sendikası: KAZANACAĞIZ!  
www.sagliksozsen.org.tr

NOT: CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL TARAFINDAN VETO EDİLEN KARAR %45 ORANINA DÜŞÜRÜLDÜKTEN SONRA ONAYLANARAK RESMİ GAZETEDE YAYINLANMIŞTIR. %100 LÜK ZAMMI %45 E ÇEKTİREN MİLLET İRADESİNİ TEBRİK EDİYORUZ

Sağlık Söz Sen Basın Yayın Komisyonu

www.twitter.com/SAGLIKCININSOZU 
www.facebook.com/saglikcininsozu 
http://forum.memurlar.net/konu/1438116/Hiç yorum yok:

Yorum Gönder