Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

19 Aralık 2011 Pazartesi

Sağlıkta Sözleşmeli İstihdama HAYIR! - 4B'YE GİDEN YOL

         KPSS 2011/9 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yerleştirme Sonuçları Açıklandı,
Sonuçlar HAYIRLI OLSUN.Atanan meslektaşlarımızı tebrik ediyoruz.
         Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığı artık 4b li alım yapmıyor. Sağlık Söz Sen olarak Sağlık Bakanlığının bu 4b ısrarından vazgeçmesi için sürdürdüğümüz mücadelemizde KARARLIYIZ! 
          Sizlerde bu bilinçte olun...    
             
Sağlık Söz Sen Basın Yayın Komisyonu 
http://forum.memurlar.net/konu/1435185/


4B'YE GİDEN YOL 
 25.01.2011 İstanbul Sağlık Söz-Sen

              Ülkemizde insani kalkınmaya yönelik olarak yoksulluk ve açlığın kaldırılması,tüm bireyler için eşit eğitim.aynı işi yapana aynı ücret verilmesi gerekirken, ülkemizde bu yönde siyaset üretilmemesi korkutucudur.
         Ülkemizde insani kalkınmaya yönelik olarak yoksulluk ve açlığın kaldırılması, tüm bireyler için eşit eğitim.aynı işi yapana aynı ücret verilmesi gerekirken,ülkemizde bu yönde siyaset üretilmemesi korkutucudur.Türkiye ekonomisinde bölgeler ve iller arasında gelişmişlik farkı çok büyüktür. İlgili siyasetçilerimizin bu yönd...e proje üretmeleri gerekmektedir,ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, yerel dinamikleri ve potansiyelleri hayata geçirmeleri gerekir; iş birliğine işçi birliğine çalışanlar arasında eşitliği sağlamaları adalet çıtasını yükseltmeleri gerekirken, kurum içinde 657 4b,4924,vekil ,4c gibi istihdamlar getirerek çalışanlar arasında huzuru,iş kaygısını,gelecek korkusunu yaratmışlardır.Bunun yanında iş sağlığı ve güvenliği ortadadır.
          Personel açısından olayın ekonomik boyutu yanında psikolojik boyutu da önemlidir.kamuda sözleşmeli uygulamasını getirenler;doğu ve güneydoğuya hizmet götürmek istiyoruz deselerde,aslında gerçeğin anadolu halkına ve çocuklarına söylenmiş en büyük yalan olduğudur.söyledikleri bölgelerde; çok fazla göç, konut, fiziki ve sosyal altyapı gibi yerleşme sorunları yanında asayiş,sosyal hizmetler gibi alanlarda devlet hiç  yoktur. Asayişin, konutun olmadığı terörün baş gösterdiği yere bir doktorun, bir ebenin bir öğretmenin gönderilmesi saçmadır, çünkü orda adalet yoktur çünkü orda idare yoktur çünkü orda doğa kanunları geçerlidir.
          Ancak ilgili siyasetçilermiz bunuda oy potansiyeline çevirme yolunu bulmuşlardır. size hemşire gönderdim size doktor gönderdim öğretmen gönderdim diyerek nemalanmaktadırlar.Anadolu halkı devletini bekliyor.doğulu hasan amcayla güneydoğulu sahya nine devletini bekliyor gereğini yapınız.”insanı yaşat ki devlet yaşasın”edebiyatı yapıpta; insanlara 4b lisin,4924 lüsün deyipte kocasını karısından, annesini çocuğundan ayırmak hiçte insanı layık olduğu gibi yaşattıklarını göstermiyor.Toplumsal ve kültürel sorunların çözümü için ortak akıl şarttır.
           Ükeyi yönetmeye talip olanlar sizlere sesleniyoruz bu düzensiz, adaletsiz düzene DUR deyin. 25.01.2011 


Habip AKPINAR
SAĞLIK SÖZ SEN İSTANBUL İL BAŞKANI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder