Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

14 Aralık 2011 Çarşamba

SağlıkcınınTanımı - Sağlıkcılar Sahipsiz mi? UNUTULMAMALILAR!


SAĞLIKCI tanımı için,

"Yıpranma ve risk tazminatı olmayan, döner sermaye dalgasıyla en düşük maaşa çalışan emeklilikte de 1.200 tl maaşla 20 yıllık emeği çöpe atılan, ev bark sahibi olamamış kiralıkta sürünen, aile birliğini sıkça tutulan GECE nöbetlerinden dolayı kuramamış, çocuklarına yabancı, en ağır fiziki eforu sarfeden, yıllık izne çıkınca parası kesilen, maaş 1.200 TL olduğundan döner kesilir korkusuyla iznini alamayan, iletişimin i-sini bilmeyen hasta yakınlarına öğretmenden daha zor şartlarda hendek atlatmaya çalışan, 112 de olaylara polisten önce sürülen, hakarete maruz kalan, sadece doktor odaklı sistem altında özsaygısı kaybettirilen, işe gelince ekip maaşa gelince yardımcı olmadı amele, personel yoksa hizmetli, ana yoksa refakatçi olan, kendini yok sayan, sosyal-psikolojik maddi tatmini olmayan acınası ve tüm bunlara rağmen hala verimli olması beklenen" sağlık meslek çalışanıdır(!) DEMEK İSTEMİYORUZ!

Hamza ATİK 
Sağlık Söz Sen Kırıkkale İl Başkanı

Van'dan Mesaj Var
13.12.2011 (Medihaber.net sitesindeki habere deprem bölgesinden yazılan yorumdur) 
Şu an çadırdayım Van'da. Bir önceki günkü yağan karda çadırımız göçtü. Kaloriferler yanmıyo. Dün gece çadırda dondum ayaklarımı saç düzleştirici ile ısıttım. Çadır ve wc arası 300 metre. Gece wc ye giderken donuyoruz. Tüm personel hasta. Nöbetlerde kalacak yerimiz yok ambulansın içinde sabaha dek beklerken donuyoruz. Bu şartlar altında çalışan tüm arkadaşlar hasta. Şu an tonsilitim…

Öğretmenler öldü şehit oldu gazeteciler öldü şehit oldu.bu depremde hiçmi sağlıkçı ölmedi? Neden öğretmenlere hemen prefabrik evler verilirken biz hala yazlık çadırlarda donuyoruz…
Umarım bu yazdıklarımı birileri duyar...


Vanda Gönüllü Görev Yapan Sağlıkcılar Sahipsiz mi?  UNUTULMAMALILAR!Van Depreminde hayatını kaybeden 2 gazeteci için taziye yayınlamayı unutmayan Sağlık bakanlığımız depremde hayatını kaybeden 9 meslektaşlarımız için başsağlığı bile yayınlanmaması da bizleri üzmüştür.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu depremde hayatını kaybeden öğretmenlere nasıl maaş bağlanacağı açıklanmışsa; onurlu mesleği sağlıkcılığı ifa etmek için Van’da bulunup depremde hayatını kaybeden (ve iş göremez) sağlıkçı meslektaşlarımıza ve geride kalan yalnız ailelerine de gerekli maaş ve diğer hakların verilmesi için Sağlık Bakanlığımızın girişimlerini görmek istiyoruz.

Vefat eden meslektaşalrımızı saygı ve rahmetle anıyoruz yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Meslektaşlarımız unutulduysa da ailelerini unutmayalım.

 Sağlık Söz Sen Basın Yayın (23 Kasım 2011 Çarşamba)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder