Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

20 Ocak 2012 Cuma

Sağlıkcılara Atamalarda Döner Sermaye Teşkilatı Mağduriyeti

Atamalarda Maaşların Döner Sermaye ve Merkezi Bütçe ödeme ayrımı üzerine Amasya İl başkanımızın yazılı açıklaması

KHK ile 657/4b'den Memur Kadrolarına geçen personelin maaş ödemeleri merkezi bütçe ve döner sermaye ödemeli olarak teşkilatlanmada da taşra ve döner sermaye teşkilatı diye ayrılmıştır. Taşra ve döner sermaye şeklinde teşkilat farklılığı ile sağlıkcılar tayin başvurularında mağduriyet yaşamaktadırlar. 


İl dışı tayinlerde döner sermaye merkezi bütçe mağduriyeti yaşayan  KHK ile Kadroya geçirilen sağlıkcı çalışanlarına ödemelerinin merkezi bütçeden değil döner sermayeden yapılması İl İçi nakilerde de engel ve mağduriyet teşkil etmiştir. ARALIK AYI AMASYA İL İÇİ NAKLEN ATAMALARDA DA DÖNER SERMAYE TEŞKİLATI ENGELİ İLE KADROLAR BOŞ KALMIŞTIR! İl içi naklen atamaları başvurular sırasında da ödemeler döner sermayeden yapılanlar başvuramaz ibaresinin bulunmadığını ve ayrıca İl içi nakilerde de böyle bir sınırlamanın olmaması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. 

Sağlık Söz Sen olarak her türlü ayrımcılığa karşı olduğumuzu ve bu tip mağduriyetlerin ilimizde de bir daha yaşanmaması için Kadroya geçen personelin maaşlarının merkezi bütçeden ödenmesinde ısrarcı olduğumuzu tekrar bildiririz!

Değerli meslektaşlarım; Sendikamız Sağlık Söz-Sen ilimizde bir uyanışın göstergesidir sizlerde bu uyanışa üye olarak güç katın. Çünkü Sağlık Söz Sen'le "Biz gücümüzü sağdan soldan değil üyelerimizden alıyoruz" diyerek sözlerime son veriyorum, hepinizi selamlıyorum...
            
Üzeyir SÖYLEMEZ
Sağlık Söz Sen Amasya İl Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder