Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

13 Nisan 2012 Cuma

Eylemdeyiz! 15 Nisan 2012: Taşerona ve Sertifikasyona HAYIR

15 Nisan 2012 Pazar Günü Mesleklerimiz için Geleceğimiz için Ankara'da Anadolu Tıbbi Sekreterler Derneği ve Sendikamız organizasyonunda Tüm Sağlıkcılar Eylemdeyiz! 
SAĞLIKTA:
# TAŞERONA HAYIR
# SERTİFİKASYONA HAYIR
# SÖZLEŞMELİ İSTİHDAMA HAYIR
# ALAN KONTROLLÜ TERCİH
# EMEĞE SAYGI
# HERKES SAGLIKCI OLAMAZ

Taşerona ve Sertifikasyona HAYIR eylemimizde; Yeni alımlarda Alan Kontrolu yapmayarak atama bekleyen 100lerce sağlıkcıyı açıkta burakan ÖSYM ve Bakanlığı Protesto için Ankara'da Sağlık Bakanlığı önünde Saat 16:30 da toplanıyoruz...

Hakan KANAMAT
Anadolu Tıbbi Sekreterler Derneği Başkanı
Sağlık Söz Sen Genel Teşkilat Sekreteri

"GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ" DEDİK VE "GELİYORUZ"


* Ülkemizde sağlıkta taşeronlaşma ve Tıbbi sekreterler sertifika kursları ile başlayan sertifikalı sağlıkcı rezaleti tüm sağlık mesleklerini (Laboratuvar, Radyoloji, Diş protez, Protez ortez, Eczane teknisyeni...) tehdit etmektedir. Sağlık Söz Sen olarak Herkes Sağlıkcı olmaz emeğe saygı diyerek Taşerona ve Sertifikasyona HAYIR diyoruz! 
* KPSS SB 2010/2 den bu yana ÖSYM tarafından mezun olunan alan/dal ile kadro/pozisyon için aranan öğrenim koşulu kontrolü yapılamadığı için alan dışı tercihler yapılması önlenememiştir. Bi an önce alan/dal kontrolu çalışmaları yapılarak atama bekleyen sağlıkcılar yerleşmelerde daha fazla mağdur edilmemelidir.. 
* Ayrıca yeni personel alımlarında birçok sağlık bölümü mezunları unutulmaktadır az sayıda istihdam sonucu işsizlik yaşamaktadırlar. Neden bazı bölümlerde alım 1000'lerce bazı bölümler 1'lerce?

* Biliyorsunuz Milli Eğitim Bakanlığı artık 4b li alım yapmıyor. Sağlık Söz Sen olarak Sağlık Bakanlığının bu 4b ısrarından vazgeçmesi için sürdürdüğümüz 4B'ye HAYIR mücadelemizde KARARLIYIZ! Özellikle atama bekleyen meslektaşlarımız sizler de bu bilinçte olun...

Sağlık Söz-Sen Basın Yayın Komisyonu
www.sagliksozsen.org.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder