Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

23 Mayıs 2012 Çarşamba

ALANLARDAYIZ! Memur Maaşları ve Toplu Sözleşememe

23 Mayıs Çarşamba; Hakkımızı Almak İçin Alanlardayız...

TOPLU SÖZLEŞEMEME VE MEMUR MAAŞLARI

Memur Sendikalarının kurmuş olduğu Konfederasyonlar ile hükümet yetkilileri arasındaki son görüşmede hükümetten memurlara 2012 yılı için yüzde 3,5+3,5 oranında 2013 yılı için ise yüzde 3+3 gibi son yıllarda kendilerini yalanlayan komik ve sinir bozucu bir zam teklifi önerilmiştir. Üzerine de memurların talepleri karşılanırsa “Yunanistan’a benzeyeceğimiz” ifade ediliyor. Soruyoruz “Memura Yunanistan’ı örnek gösterenler Yunanistan’daki memurların maaş ve çalışma koşullarına acaba bakmışlar mıdır?”

Memura, memur emeklisine, çalışanına ZAM VERMEMEK İÇİN “enflasyon, bütçe açığı, cari açık, kamu Mali disiplini… vb. gibi sudan bahanelerin ardına sığınan hükümet yetkilileri, kendilerine gelince 15 dakika da 4000-6000 tl zammı cari açığı, bütçe açığını akıllarına getirmeksizin yapıveriyorlar. Soruyoruz “milletvekili ve emeklilerine yapılan zam başka ekonomilerin bütçesinde de bizim mi haberimiz yok?” Askere, polise ayrı zamlar verirken milletvekili ve emeklilerine fahiş zamlar yapılırken bütçeye hiç birşey olmuyor da diğer çalışanlara zam gündeme gelince mi Bütçe Planı Hükümetin aklına geliyor?

Kürsüye gelince Türkiye Ekonomisinin rekor büyümelerinden, kişi başına düşen gelirin artmasından ve dünyanın sayılı ekonomileri arasına geldiğimizden dem vuran hükümet yetkilileri masa başına gelince mali disiplinden, hesaplardan, enflasyondan ve memuru ezdirmemekten bahsediyorlar. Doğal olarak bizde şaşırıyoruz o rakamlar hangi ülkenindi, acaba bizim hükümet yetkilileri başka bir ülkenin bütçe planına mı bakıyorlar?

Hükümet yetkililerinin memurlara vermiş oldukları zam tekliflerini samimi bulmuyor çalışanların haklı taleplerinin karşılanması için diğer sendika ve konfederasyonların 23 Mayıs’taki demokratik eylemine Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanlarının Sözü Sendikası (Sağlık Söz-Sen) olarak katılacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

www.sagliksozsen.org.tr
Sağlık Söz Sen Basın Yayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder