Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

4 Aralık 2012 Salı

Alo... SABİM mi? Bir Doktor Öldü!

#birdoktoröldü

SABİM' e yapılan ne olduğu belirsiz şikayetler idare tarfından kişisel mobing için kullanıma açıktır.
ALO 184 Hattı Sağlık Çalışanları için bir utanç hattıdır. Bu numara canı sıkılanın aradığı ve liyakatsiz idarecilerin de koz olarak kullandığı gereksiz bir hattır. 
Sağlık Bakanlığı bu hattı kaldırana kadar eylemler sürdürülmelidir.
Sağlık Söz Sen Basın Yayın Komisyonu 

DOKTOR İNTİHAR ETTİ
İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis'te görevli asistan doktor Melike Erdem, SABİM Şikayet Hattı'na gelen bir hasta şikayeti üzerine savunması alınınca hastanenin 6'ncı katından atlayarak intihar etti. 

Fatih Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan acı olay dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Acil Servis'te görevli asistan Dr. Melike Erdem ile ilgili olarak SABİM Şikayet Hattı'na bir hasta şikayeti geldi. Bunun üzerine Erdem'in savunması alındı. Genç doktor daha sonra hastanenin 6'ncı katında bulunan dahiliye servisine çıktı. Burada cep telefonuyla öfkeli bir konuşma yapan genç doktor, pencereyi açıp, atladı. Hastaların ve meslektaşlarının gözleri önünde beton zemine çakılan doktor, hemen acil servise alındı. Mesai arkadaşlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. İntihar olayının ardından polis soruşturma başlattı.

KARDEŞİNE YAZDIĞI MESAJI GÖNDERMEDEN ATLADI
Melike Erdem'in 2 ay önce 3 yıl görev yaptığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden rotasyon ile İstanbul Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne geldiği öğrenildi. Genç doktorun intiharından önce kardeşine cep telefonundan 'sizi çok seviyorum, yaptığımdan dolayı üzgünüm, beni affedin' şeklinde bir mesaj yazdığı ancak göndermediği ortaya çıktı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder