Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

11 Şubat 2015 Çarşamba

Özel Haber: Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı Seçimden Önce Yapılmalıdır.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN SINAV HABERİ BEKLİYOR

Sağlık Bakanlığı’nda 2009 yılından beri Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılmıyor. Binlerce sağlık çalışanı emek vererek gördükleri öğrenimleri ile aldıkları diplomalarına ait unvan ve kadroya geçebilmek için bu sınavın açılmasını bekliyor.

Sağlık Bakanlığının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin yayınlanması ardından sağlık çalışanları sınavın yapılması için 1000’in üzerinde sayı ile başlayıp Facebook/Sağlık Bakanlığında Unvan Değişikliği Sınavını Bekleyenler Grubunda organize olarak Sosyal Medya üzerinden dilekçe kampanyası başlattılar. Dilekçe Kampanyası ardından Change.org sitesinde elektronik imza kampanyaları düzenlendi. Son olarak da geçtiğimiz hafta Twitter’da #SagliktaUnvanDegisikligiSinavi Hashtagiyle 20.000’e yakın tweet atarak tepkilerini dile getirdiler. Bu konuda mağdur olan çalışanlar artık sınav haberi bekliyor.

Editörlerimizin edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınavı için bağlı kurumlarından talep toplama bildirimi ardından veri bildirimleri yapmış olup 11 Şubat 2015 Perşembe günü yapılacak toplantı ile Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı tarihinin netleşeceği de duyumu alınmıştır.

Sağlık Bakanlığında 6 yıldır ertelenen Sınav tarihinin 2015 genel seçimlerinden önce bi tarih olması 1000’lerce Sağlık çalışanının mağduriyetinin bi an önce giderilmesi arzu edilmektedir. 2015 Genel seçimler öncesi istifaları ile hizmet yarışına giren Sağlık Bakanlığı Bürokratlarımızın çalışanların sorunlarını göz ardı etmemeleri düşüncesi bu konu için yetkilerin seçim sonrasına kalmaması için bir an önce çalışmaların bitirilerek sınav duyurusunun yayınlanması yüzleri güldürecektir...


Haber Referans: Ü.Söylemez (Ankara)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder