Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

11 Aralık 2011 Pazar

Sağlık Söz Sen İl Başkanı: Bu mu sizin eşit işe eşit ücret Anlayışınız?

Allah aşkına kendinize geliniz, kendi kendinize gelin güveyi olmayınız, kendiniz gibi olamıyorsanız başkası gibi de olmayınız, aksi halde kendiniz eder kendiniz bulursunuz. Ve bu arada 'adam' olunuz, diyelim ki adam olamıyorsunuz, en azından adamın canını sıkmayınız.
Bir Devlet düşünelim ki memurlarına hak ve adalet dağıtacağından bahsedip yıllardır o hükümetin dinamosu görevini üstlenip hükümeti halk karşısında yücelten işler yapan bir kurumun sağlık bakanlığının personellerini bu hak ve adaletten mahrum bıraksın.

Malumunuz son yıllarda eşit iş eşit ücret adı altında memur ve bürokrat kesimlerinin maaşlarına çeşitli zamlar yansıtılmakta bununla beraber sağlık çalışanlarına döner sermaye aldığımız için bundan pay verilmemektedir.Son zamlarla beraber örneğin Milli Eğitim Bakanlığında çalışa...n bir hizmetlinin maaşının 1650 lira olması Sağlık Bakanlığında ise lisans mezunu bir hemşirenin maaşının 1200 lira olması döner sermayesi yetersiz bir yerde çalıştığı varsayılırsa bu arkadaşımızında 440 lira mahsuplaşma alması ile 1640 lira almaktadır.

Şimdi yetkililere Sağlık Söz-Sen olarak sormak istiyorum:
-Eşit iş eşit ücret kavramı sorumluluğu direk insan sağlığı olan biriyle hiçbir sorumluluğu olmayan bir kişiyi aynı kefeye koyup sorumluluğu olmayana daha fazla ücret ödemekmidir.

-Haftanın 7 günü 24 saat bayram tatil görmeden çalışan sağlık çalışanları nasıl olurda mesai usulu çalışan diğer kamu görevlilerinden daha düşük ücrete tabi tutulabilir.

-Sağlık çalışanları denilince Tabip harici diğer çalışanlar neden görmezden geliniyor.

-Diğer kurum bakanları kendi çalışanları en ufak bir mağduriyete düştüğü anda bir sendikacı edasıyla kendi personelinin haklarını savunurken Sağlık bakanımız neden yıllardır mağduriyetin başrol oyuncusu rolüne soyunmaktadır.

-Diğer sendikalar neden bu işe dur dememektedir.Lafa gelince Sağlık Söz-SEN i üye sayısı düşük iş yapamaz diye ithaf eden sendikalar illa sizi bizlerinmi uyandırması gerekiyor.

Ve değerli Sağlık çalışanları öyle bir dönemece girildi ki, sağlık çalışanları artık ya "herro" ya "merro" demek durumundadır; çünkü ortalık sahte "hero"lardan geçilmemektedir.Karar sizin gelin birlik olalım kendi sorunlarımızı kendimiz çözelim.

1 yorum:

 1. Maliye bakanı Sağlık Personelinin Döner Sermayesini Emekliliğe Yansıtamayız demiş. Maliye Bakanı Mehmet Şimşeke her kulvarda cevap verelim Herkese emeğinin karşılığını versinler yeter, kimsenin maaşında gözümüz yok zaten.
  Twitter hesabı olan arkadaşlar
  Maliye Bakan @memetsimsek
  Sağlık Bakanı @R_Akdag
  Cumhurbaşkanı @cbabdullahgul

  @SAGLIKCININSOZU 1018 TL aylık alan Sağlıkcıların döner sermaye ödemelerindeki sabit miktarlar EMEKLİĞE KESİNLİKLE YANSITILMALI

  YanıtlaSil