Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

10 Ocak 2013 Perşembe

Geçmiş Olsun Mesajı

Muş'tan Mutlu Haber Geldi... 15 saat boyunca ulaşılamayan Sağlık ekibi kurtarıldı.
Muş'un Korkut ilçesinde hasta kurtarmaya giden sağlık ekibi kar ve tipiden dolayı kayboldu. O haber geldi ve 15 saat boyunca ulaşılamayan ekip kurtarıldı.
Korkut ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki Çalaplı köyüne dün akşam saat 19.00 sıralarında hasta kurtarmaya giden 3 kişilik sağlık ekibine ait aracın Karakale beldesi ile Çalaplı köyü arasında kara saplandığı ve 15 saattir haber alınamadığı belirtilmişti. Ekip yaklaşık öğlen saatlerinde kurtarıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Muş Valisi Ali Çınar, sağlık ekibinin hasta kurtarmak için yola çıktığını ve bir süre sonra irtibatın kesildiğini kaydetti.
Mahsur kalan ekibi kurtarmak için Bilgöl'den istedikleri askeri helikopterin Muş'a ulaştığını ifade eden Çınar, “Kurtarma çalışması havadan ve karadan devam ediyor. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerimizin açtığı yol, tipi nedeniyle tekrar kapanıyor. Bu nedenle büyük zorluk çekiliyor. İçinde sağlık ekipleri ve jandarma görevlilerinin bulunduğu helikopter bölgeye hareket etti ve kısa süre sonra oraya ulaştılar, ekibi sağ salim kurtardık" dedi.
AA

 

Sağlık Söz Sen olarak bizlerde dün gece Muş 112 ASH da görev yapan arkadaşlarımızın kurtarma operasyonunun da görev yapan herkese teşekkürlerimizi sunarak Muş ili 112 ve UMKE ekiplerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
En zorlu şartlarda dahi kutsal görevleri sağlık hizmetini sunmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın gereken ilgiyi görebilmesi için yetkilileri hassasiyete davet ediyoruz.
Sağlık Söz Sen Basın Yayın Komisyonu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder