Sağlık Söz Sen Basın Yayın BLOG

Fotoğrafım
Ankara, Turkey
Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları SÖZÜ Sendikası. Gücünü üyelerinden alan sendika..

29 Mayıs 2013 Çarşamba

Sigarayı Bırakan Personele Hac Görevi Önerisi

Sağlık Bakanlığı'nın son yıllarda ciddi şekilde sigara ile savaşı ve bunun neticelerini çok iyi derecelerde almasını sendika olarak takdire şayan bulmakla beraber birde öneri sunmaktayız!

Bilindiği üzere her yıl kutsal görevlerini yerine getirmek üzere Hac organizasyonuna katılan vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve aynı zamanda kendi Hac görevlerini yerine getirmek için belirli sayıda sağlık personeli görevlendirilmektedir.

Sendika olarak önerimiz bu görevlendirmelerde önceliği sigarayı bırakmış sağlık personellerine verilerek bir ödüllendirmenin yapılması,böylelikle hem sigarayı bırakma teşvik edilmeli hemde sigarayı bırakarak bedenen rahatlayan personellerimizi Hac görevlerini yaparak da ruhen rahatlamalarının da sağlanmasıdır.Bu uygulamada hiç sigara içmeyen sağlık personelleri de yararlandırılabilir.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığını ve Diyanet İşleri Başkanlığını ortak çalışma yapmaya davet ediyor, sigarayı bırakmayı teşvik edici çalışan yararına projelerimizle her daim çalışanların yanında yer alacağımızı 
Kamu oyuna saygıyla bildiriyoruz.
www.sagliksozsen.org.tr
Sağlık Söz Sen Basın Yayın ve AR-GE Komisyonu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder